Czech English

Eurobot

European Robotics Cup

Eurobot je původem francouzská soutěž autonomních robotů. Téma a detailní pravidla se každoročně mění, ale několik základních rysů zůstává: hrací plocha je zhruba 3x2m velká, soupeří vždy dva týmy proti sobě a časový limit je 90 sekund. Mezinárodní soutěž putuje po Evropě.
Robotické týmy z VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou se od roku 2005 pravidelně této soutěže zúčastňují s výbornými výsledky. Zatím nejlepším umístěním je 2. místo na světovém finále Eurobot 2005.


Picture of Eurobot 2010
Eurobot 2010 — Feed the World
Poté, co se hrálo ragby, kuželky, třídily odpadky, sbíraly vzorky na Marsu a stavěly chrámy, budou letos roboti pomáhat lidem s úrodou na poli: budou sbírat ovoce (pomeranče), zeleninu (rajčata) a obilniny (kukuřičné klasy).

Picture of Eurobot 2008
Eurobot 2008 — Mission to Mars
Eurobot je amatérská robotická soutěž pro týmy mladých lidí z celého světa, kteří jsou sdružení buď ve studentských projektech, nezávislých klubech nebo výukových projektech. Letos budou roboti hledat známky života na Marsu. Roboti mohou nalézt dva druhy geologických vzorků, které by mohly obsahovat život. Tyto vzorky jsou reprezentovány barevnými míčky. Vzorky je potřeba udržet v co nejlepším stavu a dopravit na Zemi…

Picture of Eurobot 2007
Eurobot 2007 — Robot Recycling Rally
Robot Recycling Rally to je téma soutěže Eurobot pro rok 2007. Autonomní roboti mají za úkol roztřídit co nejvíce odpadu do správného koše. Mezinárodní finále soutěže se bude konat 17.-20. května 2007 ve městě La Ferté-Bernard, Francie.

Picture of Eurobot 2006
Eurobot 2006 — Funny Golf
Funny Golf to je téma soutěže Eurobot pro rok 2006. Autonomní roboti mají za úkol umístit bílé míčky do správných jamek a případně použít černé na blokování jamek soupeře. Mezinárodní finále soutěže se bude konat 1.-4. června 2006 ve městě Catania (Sicílie, Itálie).

Picture of Eurobot 2005
Eurobot 2005 — Bowling
Bowling to je téma dalšího ročníku mezinárodní soutěže Eurobot. Rok 2005 přináší pár novinek, z nichž asi nejvýznamnější je změna místa konání mezinárodního finále soutěže. Poprvé se bude konat mimo Francii, a to ve Švýcarsku v městečku Yverdon Les Bains ve dnech od 19. do 22. května 2005.