11. ročník soutěže RoboOrienteering z pohledu organizátora

Letošní ročník byl ve znamení oprav a dolaďování robotů. Pavel z týmu ND Team přijel tentokrát bez robota, neboť mu těsně před soutěží shořel driver motoru a v tak krátké době nebylo možno robota opravit.

Jedoboti, nováčci v téhle soutěži, přijeli karavanem o den dříve a přespávali v těsné blízkosti parku. Přivezli s sebou roboty dva. Jeden jim večer jezdil jak se od něj očekávalo, ale ráno bylo vše jinak. Nakonec se u něj podařilo závady odstranit a posbíral si pár bodíků. Druhý se však vůbec přesvědčit nenechal.

Alešovi s AmBotem zlobilo pokládání míčků, tak jezdil raději bez nich. Pak se ale na jeho stroji vyskytla další závada , v podobě vadného kontaktu v propojovacím kablíku. Ta se mu podařila opravit a tak mohl pokračovat i v třetím kole.

Druhému Alešovi s ARBotem se zpočátku také moc nedařilo. Robot se vydal směrem ku Praze odkud pochází, místo toho aby jel hledat kužely. Možná se nechal inspirovat ET mimozemšťanem, který chtěl také domů. Ale i on se nakonec nechal přesvědčit a ve třetím kole předvedl skvělou jízdu, při které zdolal všechny kontrolní kužely a ještě se vrátil zpět do cíle.

Nejvíce opět zabodoval místní tým, jehož robot pokaždé navštívil všechny kužely a dvakrát i projel cílem. Sice se během jízdy několikrát zasekl a přemýšlel má-li jet dál, ale po malé chvíli vždy pokračoval.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se této soutěže zúčasnili. Snad se za rok zase setkáme a užijeme si krásný den v přátelském duchu tak jako letos.

výsledky.

© 2010 locker@vosrk.cz