Czech English

Robot klub Rychnov

Vítejte na stránkách Klubu robotiky VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. Můžete si zde prohlédnout výsledky našeho snažení, kterých jsme dosáhli během již osmi let, co se robotice na naší škole věnujeme.
Najdete zde popisy našich robotů, články ze soutěží, kterých jsme se zúčastnili. Další články jsou věnované technice používané v robotice (převážně amatérské), ty vznikly potřebou uspořádat poznatky získané z různých zdrojů či vlasním vývojem.
Velký dík patří kolegům ze serveru robotika.cz bez jejichž pomoci by tento web nevznikl. Tam také najdete mnoho užitečných rad nejen pro začínající robotiky.
Máte-li jakékoliv dotazy týkající se robotiky, či konkrétního článku, neváhejte nás kontaktovat.

Doporučujeme


Picture of RoboTrip summer 2020
RoboTrip summer 2020 — aneb Tulák po parku
Úkolem 0. ročníku soutěže robotů RoboTrip summer bylo projet parkem po cyklostezce. Že to připomíná Robotour nebo Robotem rovně. Nechte se překvapit.

Pokud vás to zaujalo, můžete si přečíst příběh jak postavit vítězného robota snadno a rychle.

Picture of Roboti@FSI 2020
Roboti@FSI 2020 — roborallye
letošní finálovou úlohou soutěže Roboti@FSI bylo sestavit a naprogramovat robota pro jízdu na okruhu s dalšími soupeři. O vítězství rozhoduje počet ujetých kol.

Picture of Robot Arm
Robot Arm — 3-osý manipulátor

Picture of Auto jede 2018
Auto jede 2018 — soutěž autíček sledujících čáru
Ve čtvrtek 6. 12. 2018 se uskutečnil druhý ročník soutěže Auto jede, pořádaný Střední školou - Podorlickým vzdělávacím centrem Dobruška. Soutěž je určena pro studenty středních škol technického zaměření.

 
Otto — chodicí a tančící robot

Picture of Scara
Scara — manipulátor
po půlroce s "hraním" si se stavebnicí FischerTechnik na kroužku robotiky se kluci rozhodli pro stavbu vlastního robota. Cílem projektu je postavit funkční manipulátor - ruku koncepce Scara. Dílo postupuje rychle kupředu, po dvou týdnech byl hotov úchopový mechaniznus, další tři týdny vznikalo rameno a nyní se pracuje na svislém pojezdu.

Picture of BBot
BBot — balancující robot
již před delší dobu jsem si chtěl postavit balancujícího robota. Jednou jsem se o to již pokusil na podvozku z Robiho, ale ne příliš úspěšně. Serva jako pohony byla málo dynamická, a tak výsledek nesplinil očekávání. Nedávno jsem narazil na pěknou konstrukci balancujícího robota B-robot Evo 2 vyrobeného 3D tiskem. Bylo rozhodnuto a v krátké době vznikl BBot.

Picture of Auto jede 2017
Auto jede 2017 — soutěž autíček sledujících čáru
Ve čtvrtek 9. 11. 2017 se uskutečnil první ročník soutěže Auto jede, pořádaný Střední školou - Podorlickým vzdělávacím centrem Dobruška. Soutěž je určena pro studenty středních škol technického zaměření.

 
XX. "Multitasking" — aneb více úloh současně
V první lekci Blikáme LEDkou jsem zadal úkol napsat program na současné blikání dvou LED různou frekvencí. Abyste to byli schopni zvládnout s dosavadními znalostmi, tak byly periody blikání zvoleny "hezky". Pokud to budou libovolné hodnoty, úloha se podstatně ztíží. Řešení nejen této úlohy je tématem dnešní lekce.

Picture of Plot Clock
Plot Clock — kreslicí robot s paralelní kinematikou

Aktuality
2014-12-05
Kalendář robotických soutěží v roce 2015
2013-12-14
Začíná vycházet kurz programování Arduina pro začátečníky
2011-10-20
Spuštění nových stránek Robot klubu Rychnov